Проект "Вчимося жити разом"

Проект «Вчимося жити разом»

2-3 грудня 2015 року у місті Києві  відбувся установчий семінар з питань впровадження у 2016 році у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях проекту  «Вчимося жити разом».  Зазначений Проект стосується розвитку життєвих навичок та надання психологічної і соціальної підтримки дітям, підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні.

Участь у семінарі  взяли   представники департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти охоплених областей.

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти  МОН України   Юрій Кононенко привітав всіх учасників семінару.

Ведучими семінару були Кріс Тальбот, Консультант ЮНІСЕФ з питань освіти у надзвичайних ситуаціях, та Олена Сакович, фахівець з розвитку молоді та підлітків представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Проект буде впроваджено за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він стане складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту. Головним партнером проекту є Міністерство освіти і науки України.

Проект реалізовуватиметься в двох напрямках: формування у  дітей дошкільного віку і школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації  та надання їм психологічної допомоги.

Планується, що в рамках проекту буде підготовлено за відповідними програмами понад 3 000 вчителів з основ здоров’я та ще стільки ж психологів, соціальних педагогів, волонтерів. Виконавці проекту – громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» (в частині розвитку життєвих навичок) та Національний Університет «Києво-Могилянська Академія» (в частині надання психологічної допомоги).

Нагадуємо, що  ініціатива ЄС «Діти миру» надає підтримку гуманітарному сектору, який потребує значного фінансування, а саме – сектору освіти.  З 2012 року, коли ця ініціатива була започаткована, щорічно надаються кошти на гуманітарні проекти для дітей у зонах конфлікту, а саме надання їм можливості ходити до дитсадків, школи, де вони можуть навчатися у спокійному середовищі і отримувати психологічну підтримку.

Наразі Європейський Союз виділив 23 мільйони євро.  До кінця 2015 року більш ніж 1,5 мільйонів дітей у 26 країнах отримають допомогу. В майбутньому планується розширювати цю ініціативу та виділити 4% від загального бюджету гуманітарного фонду Європейського Союзу для допомоги у наданні освіти в кризових ситуаціях.

Тренінг "Вчимосяжити разом" 1-А, 3-А, 6-ті класи фото можна переглянути за посиланням https://plus.google.com/u/1/108947349821798072987

в інших класах проводиться тренінги на класних годинах