Пам'ятка для батьків

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ:
1.  Любіть дитину. Знаходьте радість у спілкуванні з нею.
2.   Нехай цікава книга буде найкращим дарунком для Вашої дитини.
3.  Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову і спонукайте до мислення. Цікавтеся справами і проблемами дитини.
4.  Дозволяйте дитині малювати, клеїти, вирізати, ліпити. Це розвиває її творчу уяву.
5.  З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання, вранці будіть дитину з усмішкою та лагідним словом.
6.  Не підганяйте, розраховувати час – це ваш обов’язок, якщо ви цю проблему не вирішили – провини дитини в цьому нема.
7.  Обов’язково привчіть дитину вранці снідати.
8.  Привчайте дитину збирати портфель напередодні, ввечері перевірте, чи не забула вона чого-небудь важливого. Запитайте її, чи не передавав вчитель прохань чи розпоряджень батькам. Через деякий час дитина привчиться сумлінніше ставитися до своїх обов’язків і стане більш зібраною.
9.  Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застереження на негатив: „Дивись, не поводь себе погано!”, „Щоб не було поганих оцінок!”, та таке інше. У дитини попереду важка праця.
10.   Запитайте: „ Про що нове ти сьогодні дізнався?”. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу питань, дайте їй можливість розслабитись, (згадайте як вам було важко після напруженого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй в цьому, вислухайте.
11.  Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід дуже доречний для цього. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження..
12.  Якщо дитина замкнулась у собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень, хай заспокоїться, тоді вона сама розкаже.
13.  Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.
14.  Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички.