Семінар

20 лист. 2019
,,Разом ми створюємо людину”

20 листопада на базі СЗШ№18 (директор Лейва С.А.)пройшов міський семінар-практикум для вчителів початкових класів за темою : «Педагогіка партнерства-ключовий компонент формули Нової української школи»
    Учителі, учні та батьки СЗШ№18 мають однакові цілі та бачення щодо організації навчального процесу та шляхів досягнення бажаних кінцевих результатів навчання. У цьому переконалися учасники семінару.
  Гостинність, притаманну шкільній громаді №18, гості відчули уже на порозі школи, де їх вітало чемне школярство.
 Семінар-практикум відкрила методист  методичного кабінету при ДзГП Т.О.Коваленко.  У своєму виступі вона  відмітила, що змінюються мета та зміст освіти, з'являються нові засоби та технології навчання, але споконвічно школа вибудовує партнерські стосунки між усіма учасниками освітнього процесу.
 З вітальним словом до присутніх звернулася директор школи С.А. Лейва, яка познайомила присутніх з основними напрямками роботи педагогічного та учнівського колективів.
Про особливості роботи початкової школи розповіла заступник директора Ж.В. Мельник, яка акцентувала увагу на досягненнях учителів та учнів школи І ступеня.
 40 вчителів початкових класів міських шкіл надзвичайно емоційно, творчо та плідно працювали в групах. Практичний блок семінару-практикуму розпочали учителі школи , які організували роботу педагогів з відвідування тренінгів, майстер-класів, воркшопу та арт лабіринту.
Цікавим та змістовним був тренінг для педагогів «Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання», який провів провідний психолог міста Дмитро Кравченко.
На воркшопі «Діджиталізація сучасного уроку Усі «ЗА» і «Проти»» заступник директора з НВР О.В Гиркало ознайомила педагогів практично з програмами та додатками, які допомагають осучаснити урок та змотивувати учня до навчання . Педагоги створювали комікси, хмари слів, розв’язували ребуси, складали пазли, навіть встигли перевірити свої знання у програмі Рlickers. Учителі переконалися, що використання гаджетів на уроці є потребою часу.
На тренінгу «Партнерські стосунки –запорука успіху» були не лише гості, а й батьківська громадськість. Метою заходу було продемонструвати досвід партнерських стосунків з батьками. Учитель С.В.Малихіна з учасниками тренінгу провела ряд творчих вправ, які допомагають налагодити довірливі стосунки з батьківською громадськістю, зробити їх партнерами освітнього процесу.
Перший блок семінару закінчився веселою перервою в арт-лабіринті.
На тренінгу «Ігри для успішної соціалізації дітей з особливими освітніми потребами», учитель І.Л.Булгакова, розповіла про особливості роботи в інклюзивному класі. Учасники визначали індивідуальність та неповторність кожного, складали асоціації, перевіряли довіру колег. Бути учителем інклюзивного класу означає бути творчим та мати індивідуальний підхід до кожної дитини.
А як же люблять вчителі розказувати цікаві історії. У цьому переконалися учасники заходу «сторітелінг», який провела вчитель 1 класу Л.В.Остаповець. Метою майстер-класу було відпрацювання практичних навичок за різними методиками і технологіями, з метою підвищення професійного рівня і обміну педагогічним досвідом учасників, розширення кругозору і створення сторітелінгу. Адже без цікавої розповіді навчати неможливо!
Під час тренінгу « лего », вчитель А.І.Смачило ознайомила присутніх із новими методиками роботи з чудо-цеглинками. Педагоги продемонстрували вміння працювати з лего, використовуючи цеглинки на будь-якому етапі уроку.  Майстер-клас сприяв підвищенню фахового рівня, розвитку творчого потенціалу вчителя, формуванню педагогічної майстерності, озброєнню новітніми знаннями, методиками та технологіями роботи з лего.
  Але і на цій прекрасній ноті семінар не закінчився. Він продовжився у  будинку дитячої творчості і юнацтва, де на вчителів чекала не менш насичена програма.
Під час вільного мікрофону педагоги  лишали схвальні відгуки про яскравий та насичений день у стінах СЗШ№18.
 Семінар був змістовним та плідним, що надало вчителям нових сил та натхнення в подальшій педагогічній діяльності.

Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/groups/310176609819169/permalink/538069530363208/